Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Satın Al

Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Satın Al
Dünyanın her yerinde insanlar, tatil, eğlence ve iş amaçlı sık sık seyahat etmektedir. Seyahat sigortası aşağıdaki teminatları kapsamaktadır.Keyifli bir tatil için seyahat sağlık sigortası yaptırmadan yola çıkmayın!

 • Sigortalı kişinin vefatı,
 • Sigortalı kişinin sürekli ya da kısmi sakatlığı,
 • Seyahat süresince oluşan tüm tıbbi giderler,
 • Sigortalı kişinin ihtiyacı olan ilaçların getirilip götürülmesi,
 • Tıbbi merkeze nakil masrafları,
 • Kaza ya da hastalık sonucu konaklama süresinin uzamasına bağlı masraflar,
 • Sigortalının seyahat halindeyken evinin zarar görmesi halinde acil eve dönüş masrafları,
 • Seyahat halindeyken bir yakınının vefatı üzerine acil geri dönüş masrafları,
 • Sigortalının vefatı halinde ülkesine nakil masrafları,
 • Kaybolan bagajın bulunması halinde sigortalı kişiye ulaştırma masrafları,
 • Acil mesaj gönderme giderleri gibi birçok teminat seyahat sağlık sigortası kapsamında kabul edilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Poliçe Satın Al Nedir?
Seyahat sağlık sigortası, yolculuğunuz boyunca karşılaşabileceğiniz kaza veya hastalık gibi durumları kapsayan bir sigorta çeşididir. Seyahat sağlık sigortası hem yurt içi hem de yurt dışı yolculuklar için yaptırılabilmektedir. Sigorta yaptıran kişinin kaza veya hastalık sonucu ortaya çıkan tedavi masraflarının karşılanması, yerinde tedavi durumunun mümkün olmaması halinde sigortalının tıbbi nakli, yapılan tedavi sonrası sigortalının evine geri dönüşü, can kaybı olması durumunda cenazenin nakil edilmesi seyahat sağlık sigortası içerisinde yer alan güvencelerdir.

Özellikle Schengen vizesi isteyen Avrupa ülkelerine seyahat edecek yolcular için yurt dışı seyahat sağlık sigortası çok önemlidir. Zira yurt dışı seyahatleri için gerekecek vize işlemlerinde, o ülkede geçireceğiniz süre kadar geçerli seyahat sağlık sigortası istenebilmektedir. Sigortanın zorunlu olduğu ülkeler değişmekle birlikte zorunlu olmamasına rağmen sigorta yaptırarak daha güvende hissederek yolculuk edebilirsiniz. Düşük ücretlerle yaptırılabilen seyahat sigortasıyla yolculuk süresince başınıza gelebilecek hastalık ve kaza durumlarında oluşacak masraflar için önleminizi önceden alabilirsiniz ve bu güvenle seyahatinizin keyfini çıkabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Koronavirüs Teminatı Neleri Karşılar?
2020 yılının bütün dünyada en büyük sağlık problemi olan koronavirüs insan sağlığını bozarken aynı zamanda insanların seyahat etme konusunda tereddüte düşmesine de neden olmaktadır. Yüksek bulaşma riski olan hastalık nedeniyle yapılan düzenlemelerle sigorta içerisine koronavirüs dolaylı yaşanabilecek durumlar da eklenmiştir. Düzenlenen seyahat sağlık sigortası sayesinde pandemi sürecinde kişinin sağlığı güvence altına alınmıştır. Seyahat Sağlık Sigortası, yolcunun yurt dışında yakalanacağı koronavirüs hastalığı için yapılan tıbbi hizmetleri karşılamaktadır. Sağlık hizmetlerinin çok yüksek meblağlara karşılanabildiği yabancı ülkelerde, Koronavirüs teminatlı sigorta ,sigortalının  maddi durumunu bozmadan tedavi edilmesine yardımcı olacaktır. Koronavirüs seyahat sigortasının kapsamında olan diğer ayrıcalıklar şu şekildedir:

● Hastalık teşhisi konan hastanın tedavisi sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
● Acil olan ilaç masrafları sigorta tarafından karşılanır.
● Teşhisi konulan ve karantinaya alınan kişinin otel ücretleri sigorta tarafından ödenmektedir.
● Sigorta dahilinde tedavisi tamamlanan hastanın yaşadığı adrese geri gönderilmesi sağlanmaktadır.
● Seyahat sağlık sigortası koronavirüs teminatında seyahat süresinde vefat eden kişinin cenaze nakil işlemleri yapılmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?
Seyahat sağlık sigortası fiyatları; kabaca gideceğiniz ülke, sağlık sigortanızın geçerli olacağı gün sayısı ve poliçenizde belirtilmiş olan teminatlar üzerinden belirlenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir