Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe Satın Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe Satın Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası,Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağlık sigortası hizmetinden yararlanan vatandaşları için tamamlayıcı bir ek sigortadır. Mevcut sağlık sigortanızın karşılamadığı ya da ücretin belli bir miktarını karşıladığı durumlarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortası vatandaşın ödemesi gereken farkı karşılar. Bu sayede Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ndan yararlandığınızda, ihtiyaç duyduğunuz muayene ve tedavi için özel hastanelere rahatlıkla başvururken, herhangi bir ekstra ücret ödemeden faydalanabileceğiniz sağlık hizmetlerini genişletmiş olursunuz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçe Satın Al Nedir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun anlaşmalı olduğu özel sağlık kuruluşlarından alınan herhangi bir sağlık hizmeti için ödenecek olan ekstra ücretlerin bu poliçe tarafından ödenmesini sağlamaktadır. Kısacası bu sayede özel sağlık kurumlarında hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilirsiniz. Bu sigorta, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenmeyen tedavi masraflarını karşılamak amacıyla devlet destekli olarak uygulamaya alınmıştır. Bu sağlık poliçenizden yararlanabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu yani sgk’ lı olmanız yeterlidir. Sgk’lı iseniz uygun primlerle bu poliçe imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?
Tamamlayıcı sağlık sigortası Türkiye’ nin her bölge ve ilinde yaygın anlaşmalı sağlık kurumlarında geçerli olacak şekilde birbirinden farklı avantajlara sahiptir. İsterseniz sadece yatarak tedavi planı (ameliyat giderleri,küçük müdahale vb) —-isterseniz hem yatarak tedavi planı (ameliyat giderleri küçük müdahale vb.) hem de ayakta tedavi planı (muayene ,tahlil- röntgen- ileri tanı yöntemleri gibi) alabilirsiniz —-ya da hem yatarak tedavi (ameliyat giderleri küçük müdahale vb.) hem ayakta tedavi (muayene ,tahlil- röntgen- ileri tanı yöntemleri gibi) hem de doğum teminatı (doğum ve doğum rutin kontrolleri ) alabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun seçeneklerden birini alıp, daha sağlıklı geleceklere güven içerisinde adım atabilirsiniz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak ,ayakta ve ek teminat içerikleri şu şekildedir;

Yatarak Tedaviler:

● Cerrahi ve dahili yatışlar yatarak malzeme teminatı,
● Yoğun bakım ,
● Kemoterapi,
● Radyoterapi,
● Diyaliz,
● Küçük müdahale,
● Koroner anjiografi giderleri
● Standart tek kişilik odada yemek
● Bir adet refakatçi giderleri
● Evde bakım giderleri,
● Suni uzuv giderleri,
● Yardımcı tıbbi malzeme giderleri,
● Ambulans hizmetleri

Ayakta Tedaviler:
● Doktor muayene,
● Labaratuvar hizmetleri,
● Görüntüleme ve tanı yöntemleri,
● İleri tanı yöntemleri,
● Fizik tedavi

Ek Teminatlar :
● Check-up paketi ,
● Diş paketi,
● Psikolojik danışmanlık hizmeti,
● Diyetisyen hizmeti,
● Görüntülü doktor danışma hizmeti,
● Doktorla görüş danışma hizmeti

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları Nelerdir?
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, devlet destekli bir özel sigorta olup Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenmeyen veya Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ödediği limitin üzerindeki tedavi masraflarını karşılayan sigorta çeşididir. Tamamlayıcı sağlık sigortası şartları arasında vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve Sosyal Güvenlik Kurumu üyesi olması bulunmaktadır. Ayrıca bu sigortadan yararlanmak isteyenlerin 55 yaşın altında olması şartı da aranmaktadır. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ücretleri kişinin yaşı, sağlık öyküsü gibi faktörlere bağlı olarak hesaplanmakta olup her poliçe kişiye özeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir